Asukastiloista keskusteltiin Helsingin kaupungintalolla Helkan tilaisuudessa
KAIKKI SIVUT SEURA JA YHTEYSTIEDOT

KAUPUNGINTALOLLA PUHUTTIIN ASUKASTILOJEN TUEN SUURUUDESTA MUTTA ’TILATTOMILLE’ KAUPUNGINOSILLE EI RIITÄ RAHAA EDES ’PIENAVUSTUKSIIN’

Nuolipuiston tänään päättyneistä kivikauden kaivauksista suoraan kaupungintalolle keskustelemaan muiden kaupunginosayhdistysten kanssa kunnallisesta tuesta asukastiloille. Huomenna on sitten vuorossa Mätäjoen taimenkannan puolustaminen Raidejokerin tiloissa projektin suunnittelemaa saastuneen maa-aineksen hulevesien jokeen valuttamista vastaan. Pitsku ei ole kaatopaikka eikä Mätis ole viemäri. Kaupungintalolla keskusteltiin asukastiloista ja Helsingin kaupungin tuesta niiden toiminnalle. Näimme todella hienoja esimerkkejä kaupunginosayhdistysten työstä, usein More..

KAIKKI SIVUT SEURA JA YHTEYSTIEDOT

PITÄJÄNMÄKI-SEURAN HALLITUS VUODELLE 2019

PITÄJÄNMÄKI-SEURAN HALLITUS vuodelle 2019 Puheenjohtaja Jan Furstenborg Partiotie 16 00370 HELSINKI pitajanmakiseura@elisanet.fi j.furstenborg@bluewin.ch Sihteeri Sirpa Aromaa sirpa.aromaa@suomi24.fi Reijo Kallinen Reijo.kallinen@kolumbus.fi Varapuheenjohtaja Jouni Kekkonen jouni.kekkonen@kolumbus.fi Matti Kiisseli matti.kiisseli@pp.inet.fi Mikko Kääriäinen mikonkiska.oy@gmail.com Taloudenhoitaja, jäsenrekisteri Jussi-Petteri Lappi pitajanmakiseura@elisanet.fi jussi-petteri.lappi@pp.inet.fi Janne Leivo janneleivo@kolumbus.fi Mirja Turunen 55mirri@gmail.com

KAIKKI SIVUT PITÄJÄNMÄELLÄ TAPAHTUU SEURA JA YHTEYSTIEDOT YMPÄRISTÖ - LUONTO - LIIKENNE

Pitäjänmäki-seura kehittyy ja kutsuu asukkaita ja yrityksiä mukaan vaikuttamaan kaupunginosamme asioihin

Pitäjänmäki-seura kehittyy ja kutsuu asukkaita ja yrityksiä mukaan vaikuttamaan kaupunginosamme asioihin Pitäjänmäki-seuralle on vuosi 2018 uudistusten aikaa. Me haluamme kehittää seurasta vieläkin selvemmin kaikkien pitäjänmäkeläisten puolestapuhujan ja yhdyssiteen. Vanhat hyväksi koetut tapahtumat saavat lisää ulottuvuuksia ja moniin asioihin haetaan uutta otetta. Onnistutaanko tässä vai ei riippuu siitä miten asukkaat ja muut toimijat lähtevät mukaan. Liittymällä More..

Pit seura 2018
PITÄJÄNMÄKI ENNEN SEURA JA YHTEYSTIEDOT

PITÄJÄNMÄKI-SEURAN HALLITUKSET VUODESTA 2013

PITÄJÄNMÄKI-SEURAN HALLITUS vuodelle 2019 Puheenjohtaja Jan Furstenborg Partiotie 16 00370 HELSINKI mailto:pitajanmakiseura@elisanet.fi j.furstenborg(at)bluewin.ch Varapuheenjohtaja Jouni Kekkonen jouni.kekkonen(at)kolumbus.fi Sihteeri Sirpa Aromaa sirpa.aromaa(at)suomi24.fi Taloudenhoitaja, jäsenasiat Jussi-Petteri Lappi pitajanmakiseura@elisanet.fi jussi-petteri.lappi(at)pp.inet.fi Muut jäsenet: Reijo Kallinen reijo.kallinen(at)kolumbus.fi Matti Kiisseli matti.kiisseli(at)pp.inet.fi Mikko Kääriäinen mikonkiska.oy(at)gmail.com Janne Leivo janneleivo(at)kolumbus.fi Mirja Turunen 55mirri(at)gmail.com PITÄJÄNMÄKI-SEURAN HALLITUS vuodelle 2018 Puheenjohtaja Jan Furstenborg Sihteeri Sirpa Aromaa Taloudenhoitaja, More..